QR Kodlu Vademecum Kitap 2020

Vademecum Kitap, tüm sağlık profesyonellerinin başucu kaynağı olmaya devam ediyor. Danışmanlık ve tedavi uygulamalarının gerektirdiği ilaç bilgisini yıl boyu masalarınızdaki Vademecum’da en pratik şekilde bulacaksınız.


Doctor
Güvenilir

Vademecum kitap, tüm sağlık profesyonellerinin başucu kaynağı olmaya devam ediyor.

Güncel

Her yıl yayınlanan Vademecum Kitap'a o yıl içinde Sağlık Bakanlığı'ndan yeni ruhsat alan ilaçlar eklenip, ruhsatı iptal edilen ve/veya üretimi/ithalatı yapılmayan ilaçlar çıkarılarak güncellenmektedir.

"QR kod" Destekli

QR Kod ile kitaba konması mümkün olmayan, yıl içinde değişiklik gösterebilen güncel bilgilere mobil araçlarla ulaşım sağlanıyor.

Vademecum Kitap Modern İlaç Rehberi

Çeyrek asırdan fazla zamandır tüm hekim ve eczacıların güvendiği bir kaynak


1987'den günümüze sağlık alanında çalışanlara destek veren Vademecum Kitap, Vademecum veritabanının kısıtlı baskı halidir. Her yıl yayınlanan Vademecum Kitap'a o yıl içinde Sağlık Bakanlığı'ndan yeni ruhsat alan ilaçlar eklenip, ruhsatı iptal edilen ve/veya üretimi/ithalatı yapılmayan ilaçlar çıkarılarak güncellenmektedir. İçerik, Vademecum veritabanından sağlanmaktadır.

kitap
Vademecum Kitap

Modern ilaç rehberi

140 TL (Kdv Dahil)
TÜKENDİ !

Kitapta; İlk bölümde ATC indeks güncellenmiş olarak yer alıyor. İkinci bölümde, jenerik indeks bulunuyor. Bu bölümde, piyasada bulunan ilaçların etken maddesi dikkate alınarak sınıflandırma yapılıyor. Her etken maddenin altında o maddeyi içeren ilaçların adı, formu ve firması alfabetik sıraya göre yer almakta. Üçüncü bölümde, ilaçların Vademecum'a özel monografisi alfabetik dizinde yer alıyor. Artan ilaç sayısı dikkate alınarak, kimi ilaçların doz ve/veya dikkat bilgileri benzer ilaçlara yönlendiriliyor. Kullanım kolaylığı için monografi bilgilerinin altında tablo formatında gebelik kategorisi, ilacın araç kullanımına etkisi ve aç veya tok alım bilgisi ve o ilaca özel oluşturulmuş QR kod bulunuyor. Kitapta yer alan eşdeğerlilik konusu sadece kimyasal yapının kalitatif ve kantitatif benzerliği dikkate alınarak sınıflandırılmıştır. Eşdeğerin olmadığı durumlarda, varsa benzer form ve farklı yitilikteki ilaçlar, alternatif (Alt.) olarak belirtilmekte. Alt. başlığı altında yer alan ilaçlar o ilacın tam eşdeğeri olmayıp, sadece söz konusu ilacın bulunmadığı şartlarda yerine kullanılabilecek alternatif ilaçları göstermekte.

Kargo Bedava
48 Saat içinde Kargoda
Eşdeğerlik ve alternatiflik konusu tartışmalı olduğundan, konu sadece okuyucuya ipucu vermek için ele alınmış olup, gerekli inisiyatifi temel bilgiye sahip olan doktor ve eczacının kullanması gerekir. Kitap baskısında ilaçların değişken fiyat, barkod, ambalaj görseli gibi bilgilerine yer verilememekte. Ancak bu güncel bilgilere QR kod ile, mobil cihazlar aracılığıyla “Vademecum Online” üzerinden erişebiliyor. Dördüncü bölümde, parenteral solüsyonlar, parenteral beslenme ürünleri, enteral beslenme ürünleri, tıbbi amaçlı oral besinler, formül mamalar, ilaç benzeri ürünler, besin destekleri, irigasyon solüsyonları, kırmızı, yeşil, mor ve turuncu reçeteye tabi ilaçlar ve FDA gebelik kategorilerine göre etken maddeler ile diğer yararlı olabilecek bazı bilgiler yer almakta. Beşinci ve son bölümde, ilaç firmalarının adresleriyle birlikte, ürettikleri ve/veya ithal ettikleri ürün listeleri yine QR kod ile sunuluyor.

Vademecum Kitap'ın hazırlanmasında emeği geçen herkese ve siz okurlarımıza teşekkür ederiz.

Vademecum Kitap

Çeyrek asırdır tüm hekim ve eczacıların güvendiği bir kaynak


back to top